| Specifikacija | Predmet preprečevanja | Odmerjanje |
| Butaklor 90 % ES | Letno presajanje riževih poljplevel | 900–1500 ml/ha |
| Butaklor 25 % CS | Rižpresajanje enoletnega plevela na polju | 1500–3750 ml/ha |
| Butaklor 85 % ES | Presajanje enoletnega plevela na riževih poljih | 900–1500 ml/ha |
| Butaklor 60 % EW | Presajanje plevela na riževih poljih | 1650–2100 g/ha |
| Butaklor 50% ES | Presajanje enoletnega plevela na riževih poljih | 1500–2400 ml/ha |
| Butaklor 5% GR | Rledena trava | 15000–22500 g/ha |
| Butaklor 60 % ES | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1500–1875 ml/ha |
| Butaklor 50% ES | Presajanje enoletnega plevela na riževih poljih | 1500–2550 ml/ha |
| Butaklor 85 % ES | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1050–1695 g/ha |
| Butaklor 900 g/L ES | Presajanje enoletnega plevela na riževih poljih | 1050–1500 ml/ha |
| Butaklor 40 % EW | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1800–2250 ml/ha |
| Butaklor 55 % + oksadiazon 10 % ME | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1350–1650 ml/ha |
| Butaklor 30 % + oksadiazon 6 % ME | Enoletni plevel za bombažne gredice | 2250–3000 ml/ha |
| Butaklor 34 % + oksadiazon 6 % EC | Enoletni plevel na polju česna | 2250–3750 ml/ha |
| Butaklor 23,6 % + pirazosulfuron-etil 0,4 % WP | Riževe sadike metajo poljske enoletne plevele | 2625–3300 g/ha |
| Butaklor 26,6 % + pirazosulfuron-etil 1,4 % WP | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1800–2250 g/ha |
| Butaklor 59 %+Pirazosulfuron-etil 1 % OD | Enoletni plevel na riževih poljih | 900–1200 ml/ha |
| Butaklor 13 %+Klomazon3 % + propanil 30 % EC | Enoletni plevel na riževih poljih | 3000–4500 ml/ha |
| Butaklor 30 % + oksadiargil 5 % EW | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1650–1800 ml/ha |
| Butaklor 30 % + oksadiargil 5 % ES | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1650–1800 ml/ha |
| Butaklor 27 % + oksadiargil 3 % CS | Enoletni plevel na riževih poljih s suhim semenom | 1875–2250 ml/ha |
| Butaklor 30 % + Oksifluorfen 5 % + Oksaziklomefon 2 % OD | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 1200–1500 g/ha |
| Butaklor 40 % + klomazon 8 % WP | Enoletni plevel na bombažnih poljih | 1050–1200 g/ha |
| Butaklor 50 % + klomazon 10 % EC | Enoletni plevel na riževih poljih s suhim semenom | 1200–1500 ml/ha |
| Butaklor 13 % + klomazon 3 % + propanil 30 % EC | Enoletni plevel na riževih poljih | 3000–4500 ml/ha |
| Butaklor 35 % + propanil 35 % ES | Riževe sadike metajo poljske enoletne plevele | 2490–2700 ml/ha |
| Butaklor 27,5 % + propanil 27,5 % EC | Riževe sadike metajo poljske enoletne plevele | 1500–1950 g/ha |
| Butaklor 25 % + oksifluorfen 5 % EW | Enoletni plevel na polju sladkornega trsa | 1200–1800 ml/ha |
| Butaklor 15% + atrazin 30% + topramezon 2% SC | Enoletni plevel na koruznem polju | 900–1500 ml/ha |
| Butaklor 30 % + diflufenikan 1,5 % + pendimetalin 16,5 % SE | Enoletni plevel na riževih poljih s suhim semenom | 1800–2400 ml/ha |
| Butaklor 46 % + oksifluorfen 10 % EC | Enoletni travnati pleveli in širokolistni pleveli na polju ozimne oljne repice | 525–600 ml/ha |
| Butaklor 60 % + klomazon 20 % + prometrin 10 % EC | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 900–1050 ml/ha |
| Butaklor 39% + Penoksulam 1% SE | Presajanje enoletnega plevela na riževih poljih | 1050–1950 ml/ha |
| Butaklor 4,84% + penoksulam 0,16% GR | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 15000–18750 g/ha |
| Butaklor 58 % + Penoksulam 2 % EC | Enoletni plevel na polju presajanja riža | 900–1500 ml/ha |
| Butaklor 48% + pendimetalin 12% EC | Enoletni plevel na riževih poljih | 1800–2700 ml/ha |
| Butaklor 60 % + klomazon 8 % + pirazosulfuron-etil 2 % EC | Enoletni plevel na riževih poljih | 1500–2100 ml/ha |
1,3–6 dni po presaditvi riža, najboljši učinek nanosa (po počasnem vzhajanju sadik).
2. Pri uporabi na riževih poljih količina tega izdelka na mu ne sme presegati 180 gramov, ustrezna vlažnost tal pa je pomemben dejavnik za doseganje učinkovitosti. Izogibajte se poplavljanju sredic riža.
3. Učinek tega izdelka na hlevno travo nad fazo treh listov je slab, zato ga je treba obvladati pred uporabo plevela po fazi prvega lista.